«Рух» (Винники) – «Інгулець» (Петрове) – 1:1 (0:0)

Нереалізовані пенальті: Г.Баранець, 73 (воротар), Хомченко, 75 (воротар)

«Рух»: Ільющенков, Гурський, Дуць, Білий, Заставний (кап.), Вербний (Б.Баранець, 68), Чепелюк (Копина, 90+3), Лозовий, Грисьо (Буй, 83), Г.Баранець (І.Білий, 90+5), Хомченко (Ткачук, 87)

«Інгулець»: Ганєв, Гончаренко, Солдат, Запорожець (Рябушко, 85), Клименко (Кучеренко, 89), Ела (Мішуренко, 77), Павелько, Балан, Січинава (Акименко, 76), Лупашко (кап.), Новотрясов

Попередження: Вербний, 50; В.Білий, 62; Б.Баранець, 90 – Новотрясов, 28; Гончаренко, 72; Балан, 65

14 тур. 29.09.2017. Винники, стадіон імені Богдана Маркевича. Арбітр: Олександр Павлюк (Київ); 600 глядачів

Як клуби з Винник та Петрового, так і команди, які зустрічалися у п’ятницю, 29-го вересня, на стадіоні імені Богдана Маркевича, першолігові експерти називають схожими за суттю, такими собі президентськими проектами, в які Григорій Козловський та Олександр Поворознюк щиро вкладають серце, душу і фінанси, при цьому намагаючись амбіційно прорватися якомога вище турнірними щаблями різних змагань. Можливо, саме тому у цьому впертому поєдинку на початках, як кажуть, найшла коса на камінь. У продовж перших 30-хвилин зустрічі обидва колективи не створили жодного по-справжньому гольового моменту, та й навіть у рамку воріт не били.

На правах господарів першими оговталися «рухівці». На 31-ій хвилині зі стандарту вони зобов’язані були відкривати рахунок. Із кутового навісив Василь Білий, а на передачу відгукнувся його колега по центру захисту винниківської команди Дуць, який із декількох метрів ногою не влучив у рамку, пробивши вище воріт. На це відразу ж відповіли гості – камерунець Ела, який свого часу без особливих успіхів перебував у «Карпатах», дотепно п’ятою віддав на грузина Січинаву, але той вистрелив «у молоко».

На 37-ій хвилині після масованої атаки господарів м’яч опинився у Вербного, який із-за меж штрафного майданчика наважився на удар із вигідної позиції, але пробив повз ворота. Небезпечні моменти першого тайму знову завершилися стандартом від Василя Білого з кутової позначки – і знову на навіс відгукувався Дуць, про те цього разу дотягнутися до м’яча йому було вкрай складно.

Другий тайм розпочався зі значної кількості боротьби та свистків від київського арбітра Олександра Павлюка. На 51-ій хвилині спробу загострити здійснив капітан «рухівців» Заставний – сам він розпочав атаку, сам же її пробував і завершити дальнім ударом, однак вийшло занадто слабко для того, аби створити небезпеку для воротаря гостей Ганєва.

А вже перша змістовна наступальна дія команди з Кіровоградської області не лише в матчі, а й взагалі в матчі, завершилася взяттям воріт. Два сейви під час однієї атаки здійснив голкіпер Ільющенков – спочатку від Клименка, а через мить і від Ели, – однак на повторний постріл від того ж Клименка вже не зміг зреагувати – 0:1.

Через 12 хвилин господарі нарешті виправилися. І знову, як і у виїзному поєдинку в «Миколаєві», вдало зіграла зв’язка Григорій Баранець – Хомченко. Перший майстерно навісив, видавши передачу-цукерочку, а нападник майстерно спрямував м’яч у ворота – 1:1.

«Рухівці» настільки пожвавилися після гола, що стрімко помчали до воріт суперників. Футболісти команди господарів одразу розпочали створювати гостроту, і це принесло локальну користь – Грисьо у стилі Григорія Баранця знову навісив на того ж таки Хомченка, однак того руками затримав Гончаренко, за що справедливо отримав жовту картку, – «залізобетонний» пенальті. Однак із позначки Григорій Баранець не переграв голкіпера «Інгульця» Ганєва, пробивши у правий від нього кут.

І буквально через півтора хвилини київський рефері Олександр Павлюк знову змушений був вказати на одинадцятиметрову позначку – після подачі з кутового м’яч влучив у руку петровцю Балану, який виставив руку вперед, зігравши фактично у «волейбол» у протиборстві з Дуцем. До речі, арбітр сміливо за це міг показати Балану другу жовту – адже одне попередження футболіст «Інгульця» вже мав до цього. Тож знову господарям поля треба було виконувати вирок, пенальтист у «Руху» змінився – ним став форвард Хомченко, – але невтішний результат і нефарт знову дався взнаки. Віктор пробив у той же правий від голкіпера кут – і знову Ганєв зіграв блискуче, відбивши м’яч. Повна відсутність спортивного щастя!

Попри такі прикрі невдачі, «рухівці» продовжували шукати щастя біля чужих воріт. Апогеєм такої наполегливості стала наприкінці поєдинку чудова атака футболістів винниківської команди лівим флангом (Борис Баранець, Чепелюк, Ткачук, Буй), яка завершилася переведенням у штрафний майданчик на Лозового, де ніким не прикритий Євген, здавалося би, робив усе правильно – пробив повз оборонців та воротаря Ганєва, – та за «фартових» того дня гостей зіграла стійка воріт… Як не щастить, то не щастить – що поробиш…

Варто зазначити, що «Інгулець» – команда збалансована, головний тренер Сергій Лавриненко з ними працює вже упродовж певного часу. Натомість Володимир Мазяр перебуває у процесі побудови власного колективу, образно кажучи, проводячи збори у ході чемпіонату. До того ж у розпорядженні наставника «Рухи» є чимало футболістів, які лише розпочинають шлях у великому футболі. І те, що винниківська команда не лише не поступається вже 4 матчі поспіль, а й близька до перемог у цих поєдинках, навіює оптимізм у прихильників «жовто-чорних». Тож сподіваємося, що в майбутніх іграх разом із гольовими моментами прийдуть і забиті м’ячі, і перемоги, й очки в турнірній таблиці. Залишилося тільки, щоби примхлива пані футбольна Фортуна повернулася обличчям до підопічних Володимира Мазяра...