«Рух» (Винники) – «Авангард» (Краматорськ) – 2:0 (0:0)

Голи: Хомченко, 28; Вербний, 38, з пенальті

«Рух»: Ільющенков, Заставний (кап.), Дуць, Гурський, Копина, Чепелюк (Макар, 86), Вербний, Лозовий (Ткачук, 78), Буй, Г.Баранець (Грисьо, 69), Хомченко (Зубар, 64). Головний тренер: Андрій Кікоть

«Авангард»: Денчук, Воробей, Мірошник, Єрмаков, Ульянов, Малиш (Бєлоусов, 46), Шершень, Даудов, Собко (кап.) (Полюлях, 61), Демченко, Іващенко (Шаврін, 61). Головний тренер: Олександр Косевич

Попередження: Гурський, 40; Лозовий, 60 – Малиш, 42; Бєлоусов, 50; Єрмаков, 57; Демченко, 70

22 тур. 17.11.2017. Винники, стадіон імені Богдана Маркевича. Арбітр: Анастасія Романюк (Івано-Франківськ); 500 глядачів

Невимушеною, впевненою і закономірною перемогою футболісти винниківського «Руху» закінчили футбольний рік. Для когось завершення, а для когось – і дебют: головний тренер (наразі з приставкою в.о.) Андрій Кікоть перед грою дещо хвилювався – і це природно, однак йому допомогли й асистенти з тренерського штабу, і самі гравці команди. Вони продемонстрували розкутий і тактично грамотний футбол, заслужено перегравши суперника, якого вже не перший рік відносять до міцних середнячків Першої ліги, причому до тих, хто зазвичай перебуває, так би мовити, недалеко від лідерів.

Перші хвилини ознаменувалися боротьбою за ініціативу між суперниками. Проте вже на старті відчувалися значна націленість «рухівців» на ворота гостей, що виливалося у гостроту біля воріт «Авангарда», та велике бажання взяти реванш за прикру поразку в Краматорську у першому колі (1:2). І як результат – спочатку біля воріт Денчука розпочали виникати напівмоменти, потім вони переросли у гольові загрози, а згодом і в голи – як кажуть, усе логічно.

Першим потурбував голкіпера колективу з Донеччини Денчука півзахисник «Руху» Вербний, який після відкидання м’яча від Хомченка, пробив з-за меж штрафного прямо в руки воротареві. Далі Хомченко лише трохи не встигнув на небезпечний навісний простріл зі штрафного від Лозового. Після цього активністю відзначився Григорій Баранець, котрий продерся крізь гущу ніг декількох суперників і вистрелив поруч із ближньою дев’яткою.

На 19-ій хвилині той же Баранець запустив лівим флангом Буя, але гострий простріл Миколи в останній момент відбили захисники «Авангарда». І відразу ж через декілька секунд після вдалого підбирання Чепелюка на ударну позицію Хомченка вивів знову Григорій, проте воротар краматорців Денчук вдало зблизився з нападником винниківської команди і нівелював загрозу.

А далі пішли голи. Масована комбінація «Руху», наче на замовлення, за участю Копини, Чепелюка, Буя та Заставного завершилася зрячим навісом від капітана і чудовим ударом Хомченка – м’яч від стійки поблизу дев’ятки воріт залетів у сітку – 1:0. На друге взяття воріт «Авангарда» довелося почекати рівно 10 хвилин. Чепелюк ледь не від власного штрафного майданчика запустив у стрімкий прорив Лозового, той здійснив простріл на Хомченка, якого в межах карної зони «зрубав» один із захисників, намагаючись у підкаті вибити м’яч, – арбітр з Івано-Франківська Анастасія Романюк без вагань вказала на одинадцятиметрову позначку. Вербний, виконуючи футбольний вирок, поцілив у лівий нижній від воротаря кут – Денчук до м’яча дотягнувся, але тільки зачепив його, а відбити не зміг, – 2:0.

Пропущені голи не тільки деморалізували краматорців, ще й на додачу винниківські футболісти демонстрували дисципліновану і чітку гру, фактично в зародку або в середній фазі розвитку ліквідовуючи всі наступальні спроби опонентів. У першому ж таймі виникнули ще два хороші гольові епізоди біля воріт обидвох команд уже на доданих хвилинах. Спочатку Буй після красивої комбінації із Хомченком і Вербним влучив у стійку, а перед самою перервою прокинулися й «авангардівці» – однак Даудов із вигідної позиції пробив вище від воріт.

Про те, що жодних поблажок суперникам не відбудеться і по перерві, засвідчив удар Чепелюка здалеку на початку другого тайму, який, загалом, господарі провели за рахунком. Згодом після подачі з кутового від Лозового головою вище рамки пробив центральний захисник Дуць. І лише на 63-ій хвилині після навісу Ульянова спромігся вдарити у напрямку рамки «рухівських» воріт Демченко, та не влучив, до того ж, голкіпер Ільющенков упевнено контролював ситуацію. Згодом Вербний віддав передачу на Буя, але в того не вийшов удар здалеку. Гості відповіли гострим прострілом справа в атаці, але оборонці «Руху» впоралися з небезпекою.

На 74-ій хвилині у винниківської команди знову вийшла хороша атака. Вербний відпасував наліво на Лозового, той зробив передачу-цукерочку до лінії воротарського майданчика, проте ні нападник Зубар, ні захисник Гурський, перебуваючи прямо перед воротами, не переадресували м’яч до сітки. Через 7 хвилин, бачачи, що попереду нічого не виходить, «авангардівець» Єрмаков наважився на дальній удар, проте Ільющенков правильно вибрав позицію і впевнено забрав м’яч у руки.

А вже незадовго до фінального свистка дві слушні нагоди змарнував Ткачук, який сам же і долучився до організації цих атак. На 90-ій хвилині Зубар і Буй розвернули наступ на лівому крилі винниківського колективу – та все ж завершальний удар Юрія – у «молоко». А згодом він же знайшов у штрафному майданчику Макара, який активно вийшов на заміну наприкінці гри, Володимир переадресував на Ткачука, удар якого виявився занадто слабким і прямо в руки воротареві.

Могли перемогти «рухівці» і з розгромним рахунком, але і ці 2:0, якщо аналізувати матч, виглядають цілком закономірними. Вони вивели команду з Львівщини на 9-ту сходинку (принаймні до суботи, 18-го листопада). Попереду – зимова перерва, і «Рух» може потрохи розпочинати підбивати підсумки. Вийшовши з Другої у Першу лігу, винниківська команда 2017-го року зазнала, образно кажучи, і злетів, і падінь. Та найголовніше, що, попри невдалий старт, зуміла стати на ноги і піти на канікули у чемпіонаті доволі впевнено, подарувавши надію своїм прихильникам на успішні виступи під час весняних офіційних баталій.