Головна Новини / «Рух» закінчив виступи у Кубку України

«Рух» (Винники) – «Гірник-Спорт» (Горішні Плавні) – 1:3 (1:1, 0:0)

Голи: Дуць, 28 – Шевчук, 45, 93; Панасенко, 119

«Рух»: Дяченко, Дуць, І.Білий, В.Білий, Дмитрух, Заставний, Копина, Г.Баранець (кап.), Б.Баранець (Чучман, 77), Лозовий, Зубар (Козловський, 46; Бохашвілі, 77)

«Гірник-Спорт»: Мирний, Голядинець, Носарєв (Кравчук, 87), Курелех, Цапій, Моїсеєнко, Корольков (кап.) (Разуваєв, 71), Панасенко, Павлик, Шевчук, Фаюк (Дячук, 71)

Попередження: Г.Баранець, 4; Б.Баранець, 35; Дуць, 46; І.Білий, 65; Козловський, 72; Дяченко, 89 – Цапій, 10; Голядинець, 39; Курелех, 65; Кравчук, 120

Вилучення: Г.Баранець, 67 (друге попередження)

26.07.2017. Винники, стадіон імені Богдана Маркевича. Арбітр: О.Павлюк (Київ); 2 300 глядачів

Після прикрої поразки в чемпіонаті України головний тренер «Руху» Руслан Мостовий вдався до кардинальних змін у стартовому складі. Деякі з них виявилися вимушеними – через травму Миколи Буя та застуду Володимира Бідловського. Однак порівняно з поєдинком з «гірниками», який відбувся минулої п’ятниці, в основі вийшли відразу 4 свіжі виконавці – ліворуч на фланзі Віталій Дмитрух, у центрі поля капітан Григорій Баранець, так само в півзахисті, але ближче до атаки Євген Лозовий, і на вістрі нападу Святослав Зубар.

Загалом винниківська команда розпочала гру за звичної тактики у 3 захисники (Дуць і брати Білі), 2 флангові гравці (Заставний і Дмитрух), опорника (Копина), плеймейкера (Григорій Баранець), 2 атакувальні півоборонці (Борис Баранець, Лозовий) та нападника (Зубар). Як і в попередній зустрічі з колективом із Горішніх Плавнів, ворота захищав Дяченко.

У підопічних Сергія Пучкова у стартовому складі відбулася лише одна зміна – замість Сергія Дячука на футбольне поле вийшов досвідчений нападник Андрій Шевчук, відомий за виступами у Прем’єр-лізі свого часу за «Севастополь».

Сценарій гри виявився трохи іншим. Однак, забігаючи наперед, зазначимо, що в нього суттєво втрутився арбітр – на 67-ій хвилині киянин Олександр Павлюк показав доволі суперечливу жовту картку капітану «рухівців» Григорію Баранцю, а вона виявилася для нього другою. У меншості господарям було вже важко протистояти мобільним суперникам…

Але про все за порядком. Із перших хвилин активніше діяли винниківські футболісти, і хоча, наситивши середню ланку, гості намагалися не поступатися, все ж гостроти від «гірників» (принаймні до перерви) майже не виникало. Після декількох напівмоментів хорошу нагоду відкрити рахунок на 17-ій хвилині мав Григорій Баранець, який зряче завершував комбінацію за участю Бориса Баранця, Заставного і Лозового, – м’яч пройшов поруч зі стійкою. Через 10 хвилин навіс-удар після паса того ж Григорія вийшов у Дмитруха – воротар Мирний у падінні відбив м’яч.

І відразу ж активність гравців винниківської команди принесла плоди – кутовий від Лозового влучним ударом головою завершив захисник Дуць, який підключився на стандарт до нападу, – 1:0.

«Рухівці» на цьому не зупинилися і продовжили розпрямляти пружину в атаках. На 32-ій хвилині Борис Баранець кинув у прорив Лозового, і лише вчасний вихід голкіпера за межі штрафного майданчика зарадив команді з Горішніх Плавнів. Через 5 хвилин із перспективної позиції Зубар запустив м’яч вище від воріт. На 41-ій хвилині Заставний віддав хороший пас на Зубар, але удар у форварда вийшов занадто слабким.

А потім трапилося зовсім непередбачуване. У «Гірника-Спорт» до 45-ої хвилини не виходило навіть напівмоменту створити, аж раптом перша ж змістовна атака на рівному місці завершилася результативно – центральні оборонці «Руху» не вгледіли Шевчука, а той, опинившись на ударній позиції, не схибив – 1:1.

А ось після перерви гості додали в активності. На 49-ій хвилині все той же Шевчук ледь не заштовхав м’яч у ворота. Господарі відповіли стрімкою атакою правим флангом, добре розіграли комбінацію Лозовий із Заставним, проте після прострілу Козловський із кількох метрів не влучив у ворота. На це «гірники» відреагували непоганим пострілом від Фаюка приблизно з лінії карної зони – невлучно. Далі після паса Бориса Баранця намагався загострити ситуацію з лівого флангу Козловський, однак його передача в центр не знайшла адресата. Тут же Дмитрух пробив – та прямо в руки воротарю суперників.

А далі стався вже згаданий вище епізод, який, мабуть, став ключовим у матчі. Григорій Баранець пішов у жорсткий підкат і зіграв у м’яч, проте київському рефері Олександрові Павлюку чомусь здалося, що в цьому епізоді капітан «Руху» зіграв занадто грубо, і невиправдано показав йому другу жовту картку. Цей момент суттєво вплинув на баланс сил на футбольному полі. Наставник гостей Сергій Пучков одразу випустив свіжих виконавців для того, щоби дотиснути обезкровленого опонента.

Проте навіть у меншості першими небезпечно огризнулися «рухівці». Лозовий і Чучман розіграли м’яч на правому фланзі, та все ж після прострілу на ударній позиції нікого не виявилося. На такий випад небезпечним ударом відповів Дячук. А на 90-ій хвилині відбувся постріл зі штрафного від Моїсеєнка. Кінцівку гри в атаках провели винниківські футболісти, проте реальну нагоду в основний час вирвати перемогу мали «гірники» – Панасенко сильно пробив здалеку, воротар Дяченко здійснив суперсейв.

Але вже на 3-ій хвилині додаткового часу той же Дяченко недотягнувся до м’яча після флангового навісу з правого флангу – Шевчуку залишалося просто спрямувати його у ворота – 1:2. Попри складні обставини, «рухівці» таки створювали моменти. Зокрема, Бохашвілі пробив вище воріт приблизно з лінії штрафного майданчика, комбінацію розіграли Заставний і Лозовий – після удару останнього у ближній кут м’яч обминув ворота. У гостей у так званому третьому таймі поруч із дев’яткою вистрелив Моїсеєнко та двічі пробував створити загрозу ударами Разуваєв.

Останні можливості виправити неприємний рахунок на табло у завершальній 15-хвилинці були в оборонців «Руху» Василя Білого та Дуця, які підключалися до атак, однак перший влучив у стійку воріт, а другий не влучив у рамку. Натомість гості на передостанній хвилині додаткового часу заробили штрафний удар – і Панасенко перекинув м’яч через стійку у незахищений Дяченком кут – 1:3.

На цьому кубковий шлях винниківського «Руху» завершено. Тепер підопічні Руслана Мостового зосередяться на виступі у чемпіонаті України серед команд Першої ліги. Наступну гру проти чернігівської «Десни» відбудеться у неділю, 30-го липня, у Києві на стадіоні «Оболонь».