Сергій МАКАРОВ: «Наступного сезону підвищитися у класі можуть 5-6 команд» (Відео)

Головна Новини / Сергій МАКАРОВ: «Наступного сезону підвищитися у класі можуть 5-6 команд» (Відео)

Минулого туру футболісти винниківського «Руху» отримали незаплановані вихідні. Посприяла у цьому команда «Геліоса», яка через кадрові проблеми не приїхала на календарну гру до Винник. Тому запланований заздалегідь візит президента ПФЛ Сергія Макарова вийшов більше ознайомлювальним зі станом справ у футбольному клубі «Рух». Інформаційна служба, скориставшись нагодою, поспілкувалася з очільником ПФЛ.

– Як ви сприйняли інформацію про те, що «Геліос» не зміг приїхати на запланований матч туру першої ліги?

– Для нас це була неприємна несподіванка. Намагалися щось змінити, допомогти «Геліосу», але інформація надійшла в п’ятницю пізно ввечері, тож для цього було обмаль часу і можливостей. Але приїзд до Винник ми запланували, давно хотіли тут побувати. Привезли «Руху» технічну перемогу в з «Геліосом».

– Такі перемоги не надто тішать. Хочеться доводити свою силу на футбольному полі в чесній спортивній боротьбі. Яка ситуація з одеською «Перлиною? Чи є шанси, що власники клубу передумають і врятують команду?

– Інформація щодо «Перлини» теж надійшла в п’ятницю пізно ввечері. Я зв’язувався з президентом одеського клубу. Ми довго спілкувалися, але, на жаль, для себе він прийняв остаточне рішення. Він ліквідовує клуб як юридичну особу. Це не просто зняття зі змагань, чи перехід до інших дивізіонів, на жаль, це просто ліквідація клубу. Наскільки я зрозумів, у нього давно накопичувався цей негатив. Можливо, не було біля нього людини, котра могла би підтримати, щось порадити, пояснити, що відбувється навколо клубу. Але маємо те, що маємо.

– «Геліос» виступатиме в наступних матчах? Чи майбутнє цього клубу теж під питанням?

– Ні, ми сподіваємося, що харків’яни гратимуть далі. В них просто не було людей. Знаючи силу «Руху», вони не хотіли приїхати й отримати, як кажуть, повну торбу м’ячів. Сподіваємося, до наступних матчів у них відновляться футболісти і буде все гаразд.

– Цього року Професійна футбольна ліга, особливо в першому дивізіоні, надзвичайно цікава. Мабуть, до останнього туру гадатимемо, хто стане чемпіоном, а хто понизиться в класі. Наскільки, на вашу думку, такий чемпіонат привабливий і які його перспективи?

– Так, цей сезон вийшов яскравим, чимало непередбачуваних результатів. Рівна боротьба як уверху, так і внизу турнірної таблиці. Давно такого не було. Звичайно, ми сподіваємося, що ця інтрига буде і наступного сезону. Клуби, які прийдуть із другої ліги, як, для прикладу, «Рух», міцнішатимуть, розвиватимуться далі. Нам показали всі досягнення винниківського клубу. Ми приємно вражені. Дуже цікавий проект будівництва футбольної Академії на озері у Винниках. Це буде непересічний об’єкт, яких мало в Україні. Сподіваємося, що з розвитком клубів між ними наростатиме конкуренція, відповідно змагання будуть іще привабливішими для глядачів.

– Чи плануєте змінювати майбутній чемпіонат?

– Наразі діємо згідно з регламентом, на наступний сезон змін не передбачено. 18 команд у першій лізі, 12 поки що Прем’єр-ліга. Можуть, звичайно, вплинути форс-мажори. Підбиватимемо підсумки після закінчення сезону на нашій конференції. Ведемо переговори з новим керівництвом Прем’єр-ліги, нагадуємо, що на їхньому логотипі все ж таки 16 зірок, тому потрібно повертатися до 16-ти клубів. Коли воно обговорюватиме свій регламент, однією з пропозицій буде через сезон вийти на 16 колективів, тому, можливо, наступного сезону в першій лізі підвищитися в класі зможуть одразу 5-6 команд. Але це питання ще на стадії обговорення.

– Останнім часом керівництво і тренерський штаб «Руху» небезпідставно нарікали на суддівство. Що скажете про цю ситуацію?

– У принципі загалом рівень суддівства нормальний. Але, звичайно, є помилки, арбітри теж люди. Комітет арбітрів України працює, відслідковує всі матчі. Ми спілкувалися з президентом «Руху» Григорієм Козловським, який зазначав, що щодо декількох матчів у винниківського клубу виникнули запитання.

– Чимало матчів першої ліги України транслюють у прямому ефірі. Але є трансляції з неякісною картинкою, з якої не зрозуміло абсолютно нічого, без коментатора. Чи плануєте приділяти більшу увагу прямим відеотрансляціям матчів?

– Я так розумію, ви натякаєте на матч «Руху» з «Черкаським Дніпром», коли Черкаси робили трансляцію для «галочки». Навесні трапився конфлікт між керівництвом черкаського клубу і транслятором. У зв’язку з цим ми змушені звертатися в контрольно-дисциплінарний комітет, адже це порушення, за що передбачені штрафні санкції. Цього року ми просунулися в питанні трансляцій, вийшли на телеканал «Xsport», де транслюють матчі першої і навіть другої ліг України. В цьому є прогрес, ми задоволені цим. Паралельно намагатимемося підвищити якість трансляцій поєдинків в Інтернеті. Приємно, що щоразу більше клубів розуміють, що це не просто вимога чи наша забаганка, а виклик часу. Таким чином клуби лише популяризують себе.

Підписатися

Для ексклюзивних пропозиції

та останніх новин

Зворотній зв'язок

Контакти